O NÁS

Dagmar Kožinová

Svou pracovní kariéru jsem odstartovala v cestovní kanceláři ve svých 23 letech. Po pár měsících jsem kancelář vedla. Zamilovala jsem se do cestování a naučila jsem se základním dovednostem manažera. Vedla jsem 15 poboček a v sezóně až 50 zaměstnanců. Přestože mě práce bavila, po 5ti letech jsem cítila, že je čas na změnu.

Přijala jsem práci oblastní ředitelky v pojišťovně a získala mnoho zkušeností a nadstandardních školení v oblasti vedení lidí. Mimo jiné jsem se učila, jak motivovat lidi, kteří nejsou zaměstnanci. Při práci jsem dálkově dostudovala s titulem Ing. Vysokou školu ekonomickou. 

Začala jsem školit ve firmách, zejména prodejní a manažerské dovednosti. Tak jsem se dostala i do KM Bety, kde jsem nakonec zakotvila jako obchodní ředitelka. 

Jiný obor, nové zkušenosti. Vedla jsem nejen obchodní tým a technické poradenství, ale rovněž marketing. Po krásných 4 letech jsem na vlastní žádost pracovní poměr ukončila. Věděla jsem, že můj čas dozrál a potřebuji jiný druh spolupráce. Přes 3 roky jsem spolupracovala se svobodnou firmou SmartSelling a.s.

Dnes vedu semináře, koučuji klienty, věnuji se poradenství a to nejen v oblasti obchodu a marketingu.

Celý život na sobě pracuji a vzdělávám se. Mimo studia ekonomie, jsem v roce 2018 dokončila studium psychologie. Baví mě témata z oblasti pozitivní inteligence. Absolvovala jsem studium Biodanzy ve Vídni, neuvěřitelné množství seberozvojových kurzů, výcvik v rituálech, koučinkový program Femina Fusion a koučinkový výcvik. 

Před 5 roky jsem se rozhodla, že moje zkušenosti posdílím i s ostatními.  Vytvořila jsem projekt, který pomáhá ženám přijmout sebe, lépe a spokojeně žít, více v souladu se svým tělem. A nejen to. Díky svým vlastním zkušenostem z rozchodů, pomáhám lidem po rozchodu toto náročné období lépe zvládnout. 

Rovnováhu nacházím při cestování. Zůstalo mou velkou vášní. Proto vedu semináře na Bali, Srí Lance a klienty koučují na netradičních místech, nejen v ČR, ale třeba i v New Yorku.

Při mé současné práci spojuji mou manažerskou praxi, vzdělání ekonomické a psychologické, zkušenosti z obchodu, marketingu, cestování, ale i osobního života a praxi ze seberozvojových seminářů. Pomáhám klientům se na jejich příběh podívat z jiného pohledu. Učím je mít cíle, udělat první krok a vychutnat si cestu, která k cíli vede. Líbí se mi podporovat druhé na jejich životních křižovatkách a vedu je, aby hlavně našly cestu k sobě a radost v životě. Když cestu nevidí, společně ji můžeme najít.

“Jak trávíme své dny, znamená samozřejmě, jak trávíme své životy.”
Annie Dillardová

Petr Motyčka

Pracovně jsem se začal uplatňovat v revolučním roce 1989. Nastoupil jsem do národního podniku Hodonínské cihelny. Začal jsem "tak zvaně od píky". Jako mistr jsem měl na směně asi 15 lidí, kteří byly všichni starší a zkušenější než já, někteří i s kriminální minulostí. S trochou nadsázky v ten moment odstartovala má manažerská kariéra.

Postupně jak se měnila společnost střídala se i právní forma bývalého národního podniku. A tak jsem postupně sbíral manažerské zkušenosti ve státním podniku a po privatizaci v podniku soukromém a v akciové společnosti. Postupně jsem řídil jeden výrobní závod, posléze dva, tři a po 17 letech jsme se stal výkonným ředitelem společnosti KM Beta a.s. Po celou dobu jsem sbíral ukušenosti s vedením lidí na různých postech. Od dělnických profesí po výrobní či obchodní ředitele. Jak s oblibou říkám " učil jsem se od života ". 

Po celou svoji dosavadní kariéru pracuji s lidmi. Byl to jeden z důvodů proč jsem v roce 2013 začal studovat na VŠ psychologii. Studium jsem řádně dokončil a získal na lidi kolem sebe i pohled z druhé strany.

Po 10 letech na postu výkonného ředitele, jsem začal přemýšlet, jak ještě více zúročit své znalosti a zkušenosti. Ukončil jsem kariéru zaměstnance a vydal se na vlastní cestu. Přes krátkou zastávku v jedné svobodné firmě a vyzkoušení si práce vedoucího výstavby, jsem  zakotvil v pozici interim manažera.

Při své práci nyní pomáhám malým a středním firmám s tím, s čím si neví rady. Pomáhám se zaváděním systémů řízení, který staví na číselných výsledcích. Při své práci nezapomínám na lidi, a na jejich potřeby. 

 

„Zvykej si konat i to, nač si netroufáš! Vždyť i levice, k ostatním výkonům nedostatkem zvyku neobratná, otěží vládne rázněji než pravice. Přivykla tomu.“

Marcus Aurelius


CO O NÁS ŘÍKAJÍ

Naše firma vyrosla během krátké doby o stovky procent. Najednou byla potřeba řešit úplně nové výzvy, na které jsme nebyli připraveni. Proto jsme vyhledali Umění vest. Dagmar a Petr nám během krátké doby pomohli všechny tyto výzvy překonat a stabilizovali naši firmu. Spolupráci můžu jen doporušit, finančně se nám vrátila již několikrát.
Ondřej JanošikCEO, NOTUM Technologies s.r.o.
Milá Dáši, seznámením se s Tebou vstoupilo do mého života cosi nového, čeho se zatím trochu bojím, ale už vím, že mi to zásadně změní život v tom dobrém slova smyslu. Slovo "vděčnost" používám velmi zřídka, ale teď jsem Ti za to vděčná.
Olina
Ahoj Dáši. Je krásné, že existuje možnost dosahování lepších výsledků jak v osobním životě, tak i v pracovním prostředí založená na osobním rozvoji a růstu podložená důvěrou. Děkuji Ti, že jsem měl možnost toto zažít v praxi. Jako jeden ze tvých podřízených jsem se od Tebe učil a získané dovednosti v řízení svého týmu se sám snažil aplikovat. Ze zkušeností, které jsi mi na této úrovni předala čerpám stále. Dáši, přeji Ti krásné dny! S úctou Karel
Karel Stříbrnýoblastní ředitel prodeje Helluz s.r.o.
Seminář Ženský timemanagement Příjemné prostředí, super ženy a atmosféra. Pro život velmi důležitý seminář, kde si žena více uvědomí sama sebe a může se sebou lépe pracovat. Jsem vděčná, že jsem zde mohla být. Děkuji
Marcela
Je perfektní si uvědomit svou cykličnost v denním životě a využívat ji. Teď si uvědomuji, proč jsem třeba v práci reagovala či postupovala v totožných situacích různě, až mě to překvapilo (například přijímací pohovory, propouštění zaměstnanců, hodnocení podřízených atd.). Děkuji
Jana
Dášo, děkuji Ti za velmi přínosné informace. Mám pocit, že jsem se konečně pochopila. Teď už vím, že v jistých fázích na sebe nemusím být tolik přísná. 🙂
Zuzka