Poslední dva roky jsou pro mnohé z nás náročné. Někteří to zvládali v pohodě, jiní hůř. Posledních 14 dnů však na klidu nikomu nepřidalo. Přestože jsou lidé, kterých se to na první pohled téměř netýká, ve skutečnosti současné dění ovlivňuje každého z nás.

Myslím, že na jedné věci se dokážeme shodnout. Většina lidí si přeje klid a mír. 

Co pro to můžeme udělat?

Každý z nás samozřejmě podle své víry a svého přesvědčení. Někdo dobrovolničí, jiný posílá peníze, další se podělí o svou domácnost. Někteří nijak. 

Všechno je vlastně v pořádku. Protože mohou být lidé, kteří skutečně nemají z čeho dát. A to teď nemyslím jen materiální věci. Pokud někdo nemá otevřené srdce a sám se sebou nebo svým okolím je v boji, těžko může dávat.

Možná tam potřebujeme začít. 

Rozvíjet klid a mír. 

Každý z nás. 

Svůj vnitřní. 

Postarat se o své emoce, tělo, mysl. Věnovat jim pozornost, kterou si zaslouží. Všímat si svého vnitřního prostoru. Pozorovat čtyři živly, které jsou v našem těle skryty. Zastavit se a vnímat: Jak se má moje tělo? Potřebuje více spánku, zdravější stravu? Co má duše a mysl? Jaké myšlenky převažují? Čím svou mysl krmím? Jak je na tom moje srdce? Je zraněné, ukřivděné? Nebo přes všechny životní prožitky zahojené a plné lásky? A co emoční prožívání? Jaké emoce cítím? Co se se mnou děje v posledních dnech? Nechávám emoce proudit nebo je potlačuju? Uvolňuji je ze svého těla kultivovanou formou? Nebo se nechám vtáhnout do bojů? 

Pak můžeme pokračovat dál. A to je rozvojem míru a klidu i v dalších oblastech našeho žití. 

Jako společnost potřebujeme lidi, kteří spojují. Nikoli rozdělují. A toho jsou schopni lidé, kteří mají otevřené srdce a dokáží v rámci možností zachovat klid, rozvahu a lásku. Lidé, kteří jsou ve svém středu. Ti se dokážou podívat z nadhledu i na druhé a přijmout, že to mají jinak. Dokážou vnímat, že na obou stranách jakéhokoliv konfliktu jsou oběti, lidé, kteří jsou traumatizovaní a svá traumata posouvají a budou posouvat dál. Tito lidé nám mohou být inspirací pro opouštění prostoru bojů a šíření pozitivních emocí.

Vzájemná podpora, důvěra, že situaci zvládneme. To je to co potřebujeme.

Tím vším se vrátíme k sobě a k naší pravé podstatě. 

Věřím totiž, že ve většině z nás je dobro a že většina z nás skutečně touží po míru, klidu a lásce.

Jestliže to cítíte stejně, začněte u sebe. Rozvojem svého vnitřního klidu a míru.

Ten je totiž potřeba pro správné rozhodování. A pokud ho cítíte, pak si svobodně zvolte jakým způsobem budete fungovat v dnešním společenství. Nikoli ze strachu, ale právě z toho vnitřního prostoru klidu. Co je pro vás osobně smysluplné? To konejte. Bez obav z hodnocení a posuzování druhých. 

S láskou a úctou


Dáša

PS: Posílám relaxační cvičení Zahradu klidu a bezpečí. 

Dáša
Miluji vést lidi a objevovat jejich vnitřní potenciál. Mým posláním je harmonizovat pracovní i podnikatelské prostředí. Nalézat rovnováhu mezi zájmem člověka i firmy a dát tak naší práci vyšší smysl. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.