LETNÍ STRES NEBO POHODA?

Léto v plném proudu. Období plné pohody a spokojenosti. Ve svém volném čase vyrážíme za dobrodružstvím, sportujeme nebo jen tak relaxujeme s vychlazenou skleničkou. Užíváme si krásného počasí. Máme dobrou náladu a s radostí sdílíme letní okamžiky se svými blízkými nebo přáteli.

Ale nemusí to tak mít všichni. Pro některé z nás může být období léta a dovolených náročným obdobím. Nakonec někdy i horko může být velkým stresorem. Ale nejen to. I třeba rodinná dovolená. Najednou všichni spolu a každý jiné požadavky a očekávání. Nebo čas v práci těsně před ní nebo po ní.

Mám pro vás pár rad, jak vše zvládnout v co největší pohodě.

  1. Dýchejte. Dýchejte. Dýchejte. Vědomé dýchání je skutečně největším darem, který máte. Někdy můžete jednoduše dusnou atmosféru prodýchat. Hluboký nádech, chvíli zádrž a hluboký výdech.
  2. Voda. Dostatek tekutin a vždy po ruce.
  3. STOP pravidlo. Napočítejte do 10 než řeknete nebo uděláte něco co už nevezmete zpátky.
  4. Při spěchu, zpomalte. V rychlosti totiž začnete dělat chyby a nakonec bude zdržení větší než když se vědomě zpomalíte.
  5. Přijměte. Dovolte přijmout to, že někdy v životě jsou věci jinak než jste si představovali. Možná jste zabloudili, nestihli atrakci, stáli v zácpě nebo cokoli jiného. Věřte, že všechno má svůj důvod. A nakonec právě tyto okamžiky se zapíšou jako ty nesmazatelné. Tak proč se u nich nezasmát.
  6. Problém proměňte do výzvy a příležitosti. Najděte alespoň 3 pozitivní věci na skutečnosti, která vás potkala.
  7. Otevřte oči a buďte vděční. Všimněte si všeho nového a krásného kolem vás.
  8. Neřešte. Dovolte si klidně řešení některých záležitostí odložit.
  9. Vezměte si sebou laskavost. Buďte milí k sobě i ostatním. Omluvte se jako první. Poděkujte partnerce či partnerovi.
  10. Buďte přítomní! Největší dar, který můžete sobě i svým blízkým dát je váš čas. Dovolte si odložit mobilní telefony, vypněte data, wi-fi a buďte. Možná uvidíte věci, které vám běžně unikají mezi prsty. Zažijete jedinečné okamžiky se svými blízkými.

a jedna rada navíc:

Udělejte něco bláznivého. Běžte s dětmi na tobogán. Sjeďte horskou dráhu nebo cokoli jiného. Budete mít na co vzpomínat. Navíc se vaše tělo v přívalu adrenalinu probudí.

A pokud se vám stále nedaří udržet pohodu ve svých letních dnech, případně si chcete osvojit více pravidel ke spokojenému žití, přijďte na seminář Pozitivní psychologie.

Věřím, že vás tento seminář nejen příjemně naladí, ale odnesete si i několik praktických rad, jak si prozářit svůj život.

To, že lidé září už během semináře mi potvrdila jedna účastnice semináře. Školila jsem v jednom korporátu. Měli jsme obědovou pauzu a po ní se mnou jedna účastnice sdílela, že potkala během přestávky kolegyni, která se ji ptala co dnes dělá, že vypadá moc spokojeně. Účastnice mého kurzu ji hned posdílela, že je na kurzu Pozitivní psychologie. Reakce kolegyně byla, že pak chápe proč tak září a příště se musí na seminář taky přihlásit.

Krásné letní pohodou protkané dny a třeba brzy naviděnou

S úctou

Dáša

Dáša
Miluji vést lidi a objevovat jejich vnitřní potenciál. Mým posláním je harmonizovat pracovní i podnikatelské prostředí. Nalézat rovnováhu mezi zájmem člověka i firmy a dát tak naší práci vyšší smysl. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.