Měsíční proměnlivost a náš pracovní výkon

Není to poprvé co jsem se zamyslela nad tím, co všechno ovlivňuje náš pracovní výkon a nejen to. Ale celkově i naše sebevědomí dělat některé pracovní aktivity. Faktorů, kteří ovlivňují náš pracovní výkon, je velká řada.

Rozhodně u nás žen je jedním z důležitých faktorů naše měsíční proměnlivost. Domnívám se, že nás ovlivňuje víc, než si dokážeme představit. Paradoxně všechny známe dny, kdy nám jde práce snadno, jsme optimistické, všechno se daří, dokonce nás práce baví. Známe dny, kde jednáme s lidmi a máme pocit souladu, pohody, radosti. Ale máme také dny, kdy jsme kritické vůči sobě, ale i druhým. Dny, kdy se nám naopak nedaří. Dny, kdy si říkáme, že už to nezvládneme a možná chceme s našim zaměstnáním skončit. Dny, kdy nemáme energii. Dny, kdy nám druzí vadí a málo kdo nás chápe.

Bohužel tyto výkyvy, změny, prožíváme v určitých pravidelných cyklech.

Pro mnoho žen je ještě dnes naprosto nepřijatelné přiznat, že jsou ovlivňovány svým menstruačním cyklem.

Proč nám tolik vadí, že by nás mohl náš cyklus ovlivňovat?

Nechceme si přiznat svou vlastní zranitelnost?

Možná. Obvykle v době menstruace jsme zranitelné. Jsme citlivější, vnímavější, možná bolestivější, bez energie. Děláme, že tyto dny nemáme. Snažíme se být stále v pohodě. Nasazujeme si spokojené a šťastné masky, které někdy ani doma nechceme sundat. V případě, že nedokážeme zakrýt bolesti, svádíme bolesti na něco jiného. Učíme se lhát o svém těle. Učíme se ho nepřijímat. Možná se i někdy zlobíme, proč zrovna dnes. Snažíme se své tělo donutit k běžnému výkonu pomocí analgetik, případně kofeinu. Často se divíme, když je menstruace a čas před ní plný bolesti, nevolnosti nebo když se najednou objeví nějaká nemoc.

Své emoce nepřijímáme, naopak zatlačujeme je. Pak se divíme, když nás někdy překvapí svou intenzitou v nejméně vhodný okamžik. Nebo když se uvolní lavina doma, v bezpečném prostředí. A naše okolí, naši nejbližší se možná diví a nechápou.

Ve svém cyklu, nevidíme žádné dary ani výhody (mimo možnosti otěhotnění). Vnímáme ho jako něco co musí být.

Myslím, že je čas si přiznat, že někdy „máme své dny“ a nejsme 100 % ok. Nepodáváme maximální výkon, ale máme zase jiné přednosti. Může to být velmi osvobozující. Zkuste to! Promluvit si s nejbližšími, zvolnit, zastavit se a zeptat se svého těla. Co zrovna dnes potřebuješ?

Osobně jsem ráda, že jsem objevila kouzlo cyklu a dnes vím, že mé tělo je moudré. Je to jeden z nejdokonalejších systémů, které znám. Děkuji mu za každé nové ráno, když vstávám. Děkuji mu večer, když uléhám. Jsem šťastná, že jsem si dovolila ukázat svou vlastní zranitelnost. Dnes jsou dny, kdy si uvědomuji, že je skvělé některé věci nechat na partnerovi a jen tak být a najednou se uvolnit. Přestat tlačit na sebe a tím vlastně i na své okolí.

Myslela jsem si, že to tak má už mnoho žen, ale po několika setkáních s manažery, manažerkami si uvědomuji, že vnímat své tělo je pro mnoho z nás stále nemožné. Stejně jako otevřeně mluvit o našem cyklu, o menstruaci.

Jsem šťastná, že se za poslední rok díky mému projektu Ženské cykly mění ženám životy. Jsem vděčná za ženy, které se vydaly na Cestu harmonické ženy. Nyní máte možnost i Vy. Vydejte se na cestu.

Případně shlédněte některý z webinářů, přečtěte si článek, seznamte se se svým tělem. Vnímejte, jak se má, co potřebuje a dopřejte mu to.

Díky přijetí sebe samé se může změnit i Váš pracovní čas.

S láskou

Dáša

Dáša
Miluji vést lidi a objevovat jejich vnitřní potenciál. Mým posláním je harmonizovat pracovní i podnikatelské prostředí. Nalézat rovnováhu mezi zájmem člověka i firmy a dát tak naší práci vyšší smysl. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.