SEN JE RÁDCE, TERAPEUT, OCHRÁNCE, ALE I PROSTOR PRO SEBEPOZNÁNÍ

Budím se a stejně jako každé jiné ráno beru do ruky deník, pero a začínám psát. Nejprve název a pak pokračuji příběhem. Ranní rituál, který miluju. Ale nejen to. Prostor pro sebepoznání, prozkoumání svého života, zamyšlení se. Zábava, ale i práce na sobě.

Díky snům se můj život stal doslova bohatým. S radostí usínám a nechávám pomalu sny vstupovat do mé mysli. Miluju různé dějové linie. Některé jsou lehce čitelné a jiné složité na svůj výklad. Mám sny krásné, ale i občas komplikované. Stejně jako život. O to mnohdy víc zajímavé. Občas je s radostí sdílím se svou snovou kamarádkou a dychtivě očekávám její komentáře, které jsou pro mě neskutečně přínosné. 

Sny magické, mystické i tajemné. 

Sny, kterými se člověk zabýval od pradávna. Nejen filozofové, ale i šamani, stejně jako chrámoví léčitelé pracovali se sny. Některé sny dokonce zachránily města a lidské životy.

Mnohé stojí za vynálezy a objevy. Spoustu zlepšovacích návrhů přišlo v noci ve snu. 

O tom, že potenciál snů je skutečně mimořádný a může nás dovést do vnitřní hloubky svědčí i zájem mnoha psychologů. Od Freuda, Junga, Adlera přes Pearlse a mnoha dalších, kteří sny začlenily do psychoterapii.

Sen může mít mnoho rozměrů. 


Pro mě se stal doslova procesem léčení, uzdravení mých starých zranění, zároveň prostorem pro komunikaci se sebou, ale i bohatým světem mimo bdělou lidskou mysl zachytitelným. 

K čemu mohou sny sloužit vám? 

Rozhodně k osobnímu růstu. Skrze sny můžete hledat odpovědi na vlastní otázky. Dokážete lépe porozumět sobě samým, můžete najít poselství z hlubšího poschodí své psychiky a celkově tak zlepšit svůj život.

Jak tedy na to? Jak pozvat sny do svého života? 

  1. Možná patříte mezi lidi, kteří mi říkají, že se jim sny nezdají. Ale už jen když připustíte, že i vy sníte, něco se změní a během pár dnů se sny objeví. Jak kdyby stačilo uvěřit, že sny máme všichni. První tedy, co na cestě za sny musíte podniknout, uvěřit, že je máte. 
  1. Další důležitou součástí je si sny zapamatovat. Večer před spaním si připravte papír, pero a pomozte si ideálně vlastní autosugescí. Rozhodněte se, že si dnešní sen zapamatujete. Pokud se to nepodaří napoprvé, tak to nevzdávejte a zkoušejte opakovaně. Mějte v tom lehkost a berte to jako zábavu.
  1. Po probuzení zůstaňte ideálně v posteli, neotvírejte oči, nezapínejte světlo a zkuste si podržet sen ve své mysli. Stačí zachytit nějakou část a díky ní si můžete vybavit i další. Teprve až se vám podaří si sen v mysli přehrát (alespoň nějakou část), pak doporučuji zapisovat.
  1. Napište si datum, název snu a stručně popište o čem sen byl. Možná už teď na první pohled vidíte, čeho se sen týká. Nebo taky vůbec netušíte, protože tam nevidíte žádnou logiku. Doporučuji se ke snu vrátit s určitým časovým odstupem. Někdy to pro porozumění postačí. Jindy musíte jít hlouběji. Pokud vás zajímá, jak dál postupovat, doporučuji se přihlásit na webinář Magické sny v reálném životě. Ideálně když své sny vezmete sebou.

Sny jsou totiž mocné. Přijměme je jako bohatý doplněk našich životů. Věnujme jim zaslouženou pozornost. Dovolme, aby se naše duše ve spánku navštěvovali, jak řekl Hérakleitos. Sny se dotknou nejen vašeho srdce, ale i celého života. 

S úctou a láskou ke snům a snění


Dáša

Dáša
Miluji vést lidi a objevovat jejich vnitřní potenciál. Mým posláním je harmonizovat pracovní i podnikatelské prostředí. Nalézat rovnováhu mezi zájmem člověka i firmy a dát tak naší práci vyšší smysl. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.